آموزش ۲۶۰۰ دانشجوی حقوق در قالب فاصله‌گذاری اجتماعی

person

 رئیس انجمن حقوق اساسی ایران گفت: ۲۶۰۰ فرهیخته و دانشجوی حقوق از میزگردها، سخنرانی‌ها و دوره‌های آموزشی مجازی این انجمن در شرایط شبه قرنطینه کرونا و اجرای طرح فاصله اجتماعی بهره‌مند شدند.

علی اکبر گرجی ازندریانی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا درباره پویش «سهم من در کرونا» افزود: درصدد برآمدیم برای کاهش بار روانی دانشگاهیان و دانشجویان حقوق اقدام موثری انجام دهیم و در این راستا با تدارک دوره‌های آموزشی مجازی در شبکه‌های اجتماعی محفلی برای گردهمایی اندیشمندان حقوق فراهم آوردیم.

وی ادامه داد: انواع کلاس‌های درسی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با حضور استادان بنام و صاحب نظران مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت و فرصت آموزشی مطلوبی به وجود آمد.

گرجی ازندریانی اظهارداشت: اقدام دیگر، بارگذاری همه شماره‌های مجله حقوق اساسی در سایت بود تا علاقمندان حقوق بتوانند با سهولت بیشتری به مقالات دسترسی داشته باشند.

استاد حقوق دانشگاه شهید بهشتی گفت: این کلاس ها توسط انجمن علمی حقوق اساسی ایران سازماندهی و در حال اجراست و شرکت همه شهروندان در این کلاس ها بدون هیچ محدودیتی آزاد است.
وی همچنین افزود: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می تواند از ظرفیت های بالای انجمن های علمی در دوره بحران کرونا استفاده بیشتری کند.

«سهم من در مدیریت بحران کرونا چیست؟» سوالی است که  اگر هر شهروند ایرانی بتواند با مسئولیت‌پذیری اجتماعی به این پرسش پاسخ دهد و در صدد اجرای سهم و نقش خود برآید، بی‌گمان مدیریت بحران جاری به مراتب آسان‌تر، عوارض پیش‌بینی شده و نشده آن کمتر و بازه زمانی کنترل و رفع عوارض آن کوتاه‌تر خواهد شد.

در این میان انتظار می‌رود نخبگان جامعه به ویژه اساتید و صاحب‌نظران و اصحاب رسانه‌ با کمک به ترویج این سوال و تشویق مخاطبان و عموم شهروندان به مشارکت در پاسخ‌دهی به آن و برجسته‌سازی پاسخ‌های الهام‌بخش و سازنده به جریان‌سازی در این حوزه پرداخته و در تبدیل این تهدید به فرصتی تاریخی برای تجلی همبستگی ملی و انسجام بیشتر جامعه ایرانی گام بردارند.

به نقل از خبرگزاری ایرنا

 

گروه وکلای اتحاد

مطالب پربازدید