شکایت کارگر از کارفرما

person


در غالب موارد، شکایت از کارفرما، دلایل مشخصی دارند و وجود هزاران پرونده ای که به این دلایل مشابه، هرساله تشکیل میشوند، مهم ترین دلیل وجود خلاء های قانون کار است.
در ادامه، به تعدادی از زمینه‌های شکایت از کارفرما که بیشتر از بقیه تکرار می‌شوند، اشاره می‌شود:
-کارفرما با کارگر قرارداد نبسته است.
- کارفرما مزایایی کمتر از قانون کار برای کارگر در نظر گرفته است.
-کارفرما، کارگر را در دوره کارآموزی اخراج کرده است.
- حقوق کارگر پس از فوت کارفرما پرداخت نشده است.
- کارفرما، کارگر را به دلیل عدم انجام وظیفه اخراج کرده است.
- کارفرما از حقوق پرداختی به کارگر کم‌ کرده است.
- کارفرما به کارگر «حق ماموریت» نداده است.
- کارفرما از کارگر می‌خواهد بیشتر از حد معمول کار کند.
- کارفرما از کارگر می‌خواهد که روزهای جمعه هم سر کار بیاید.
- وقتی شرایط  ویژه کار زنان و نوجوانان رعایت نمیشود.
بر اساس همین مشابهت ها، هنگام شکایت از کارفرما، اصول مشترکی وجود دارد که درصورت رعایت شدن، جلوی تضییع حقوق افراد را میگیرد. برخی از این اصول عبارتند  از:
اگر کارگر در شرایط اخراج از کار قرار گرفته است، حتما باید ظرف مدت 30 روز به شعبه اداره کار و امور اجتماعی مربوطه مراجعه کند و شکایت خود را تنظیم نماید. اما دعاوی مانند مطالبه حقوق و مزايای پرداخت نشده و همچنين بيمه معوقه، مشمول مرور زمان نمیشوند و محدودیت زمانی برای اقامه دعوی وجود ندارد. به این ترتیب در هر زمان حتی بعد از فوت كارگر، وراث قانونی می توانند اقامه دعوی بر علیه کارفرما نمايند.
در وهله ی اول لازم است با پیدا کردن شعبه بیمه گذار تامین اجتماعی، شعبه اداره کار و امور اجتماعی مرتبط با واحدشغلی کارگر را پیدا کرد. پس از آن با مراجعه به اداره کار مربوطه، از واحد ارجاع ان یک نامه برای شعبه بیمه گذاری درخواست گردد. پس از دریافت نامه، شاکی میبایست از کارگزاری بیمه تامین اجتماعی، سوابق بیمه خود را به دست آورد.
در مرحله ی بعد فرد با مراجعه به واحد ارجاع اداره کار، ضمن تحویل سوابق کاری خود فرم‌های دادخواست را دریافت و تکمیل مینماید. در این فرم اطلاعات شخصی فرد، محل کار، و دلایل تنظیم دادخواست مورد نیاز است. ناگفته نماند که در این مرحله لازم است از نوشتن توضیحات طولانی پرهیز شود. توجه شود که  دادخواست بصورت خلاصه و مختصر تنظیم شود..مثلا ا- درخواست بازگشت به کار 2-درخواست سنوات 3- درخواست پرداخت حق بیمه ، حقوق معوقه، عیدی پرداخت نشده و طلب معوقه (درصورت وجود)  
پس از آن اداره کار نامه ای را با توجه به دادخواست شاکی به عنوان ” نامه سازش ” می‌دهد و کارگر میبایست آن را به اطلاع کارفرما برساند تا در جلسه سازش که معمولاً ۲ هفته زمان می‌برد تا برگزار شود، شرکت کند.
جلسه سازش در همان اداره کار انجام می‌شود و دو طرف دلایل و مدارک خود را با توجه به دادخواست کارگر ابراز می‌کنند و اگر به نتیجه برسند ، دامنه شکایت به پایان می‌رسد و اما اگر به هر دلیلی مثلاً کارفرما به جلسه سازش نیامد یا اینکه سازشی حاصل نشد کار به جلسه ” تشخیص “می‌رسد
جلسه تشخیص معمولا به فاصله دو هفته بعد از جلسه سازش صورت می‌گیرد ، نامه تشخیص به کارگر و کارفرما توسط اداره کار ابلاغ می‌شود . در جلسه تشخیص رایی که کارشناسان در جلسه سازش صادر کرده اند به ۲ طرف ابلاغ می‌شود ، اگر یکی از دو طرف اعتراضی داشته باشد و به توافق نرسند ، به جلسه ” حل اختلاف ” پرونده ارجاع می‌شود
جلسه “حل اختلاف ” اخرین جلسه ارائه شکایت در اداره کار است ، دو طرف حاضر و مدارک و اسناد خود را در رابطه با پرونده مطرح می‌کنند . سپس رای نهایی صادر می‌شود.
ناگفته نماند در شرایطی که کارگر می خواهد از بیمه بیکاری استفاده کند، زمان شکایت همان یک ماه است. درصورت پافشاری شاکی برای بازگشت به کار، این امر حتما باید در صدور رای قطعی از مراجع حل اختلاف قید شده باشدکه  اخراج خواهان غیر ارادی و از سوی کارفرما صورت گرفته تا کارگر مشمول بیمه بیکاری شود. همچنین باید  حق بیمه وی حداقل یکسال قبل از اخراج به صورت مستمر از کارگاه مربوطه واریز شده باشد.
شکایت از کارفرما بابت حقوق
درصورت شکایت کارگر از کارفرما برای حقوق، شاکی باید به اداره کار مراجعه نماید. به دلیل آنکه مرجع صالح به رسیدگی برای کلیه دعاوی مربوط به حقوق و مزایا و سنوات و غیره،اداره کار می باشد. پس از آن با تنظیم دادخواست و ارائه کلیه مدارک لازم ، شروع به رسیدگی آغاز می گردد .
لازم به ذکر است که مرجع صالح برای رسیدگی به دعاوی ناشی از اسیب جسمی و حیثیتی و غیره، دادسرا می باشد. مدارک لازم جهت طرح شکایت و تشکیل پرونده:
1-تکمیل دقیق و کامل فرم دادخواست
2-ارائه اصل و کپی کارت ملی
3-ارائه اصل شناسنامه و تصویر صفحات اول و دوم
4-ارائه اصل و کپی کارت پایان خدمت یا معافیت
5-تصویر قرارداد و فیش حقوقی (در صورت وجود)
6-پرینت سابقه پرداخت حق بیمه
7-پرینت حساب بانکی در صورت واریز حقوق
8-هرگونه مدرک مثبته دال بر احراز کارکرد و میزان سابقه کار
9-دادخواست و پیوست های آن (مدارک مرتبط با کارکرد ) باید به تعداد خوانده دعوا به اضافه یک نسخه باشد.
10-ارائه اصل مدارک مورد استناد و اصل مدرک احراز هویت به مرجع رسیدگی کننده در جلسه دادرسی الزامی می باشد.
11-در صورت تسلیم دادخواست توسط نماینده، پیوست مدرک مثبت نمایندگی (از قبیل وکالتنامه) و ثبت آن در دبیرخانه ، الزامی می باشد.
12-در صورت تسلیم دادخواست توسط احدی از ورثه متوفی ، ارائه اصل و تصویر برگ انحصار وراثت و نمایندگی از سایر ورثه الزامی می باشد.

 

گروه وکلای اتحاد